در هنگام خرید پاوربانک چه نکاتی را باید بررسی و به توجه کنیم ...؟

به زبان ساده ، پاوربانک یک شارژر همراه است که برای هر دستگاه قابل شارژی که از طریق درگاه USB شارژ شود ، قابل استفاده است.

به طور کلی پاوربانک از چند قسمت کلی تشکیل شده : درگاه (های) ورودی ، درگاه (های) خروجی ، سلول های باتری ، یک مدار الکترونیکی و بدنه ی پاوربانک .

پاوربانک ها ظرفیت های مختلفی دارند که رایج ترین و معمول ترین آنها ، 10 هزار و 20 هزار میلی آمپر است . 

به طور میانگین هر پاوربانکی با هر ظرفیتی 15 درصد از ظرفیتش را برای حالت استندبای (آماده به کار) نگه میدارد ، و برای اینکه بدانیم یک پاور بانک چند مرتبه و یا به چه میزان دستگاه ما را به عنوان مثال موبایل ما را شارژ میکند ، کافیست از ظرفیت پاوربانک ، 15 درصد کسر کنیم و مقدار باقیمانده را بر ظرفیت باتری گوشی موبایل خود تقسیم کنیم ، عددی که به دست می آید ، تعداد دفعاتی حدودی است که پاوربانک مورد نظر موبایل ما را از صفر تا 100 درصد شارژ میکند.این که خرید پاوربانک با چه ظرفیتی مناسب تر است ، بیشتر بستگی به استفاده کاربر دارد ، مثلا شخصی که مدت زمان زیادی از برق شهری ممکن است دور باشد بهتر است پاوربانک با ظرفیت بالاتری بخرد مثل 20 هزار یا 30 هزار ، و یا کسی که پاوربانک را برای استفاده در مسیر خانه تا محل کار نیاز دارد و در طول روز به برق شهری دسترسی دارد ، با خرید یک پاوربانک 10 هزار نیازش برطرف میشود .

البته باید حتما به این موضوع توجه داشت که هر چه ظرفیت پاوربانک بالاتر باشد ، مدت زمان بیشتری طول میکشد تا خود پاوربانک شارژ شود .

از جمله مواردی که در هنگام خرید پاوربانک باید توجه داشته باشیم :
✅ظرفیت پاوربانک
✅ابعاد پاوربانک
✅تعداد و نوع درگاه(های) ورودی
✅تعداد و نوع درگاه(های) خروجی
✅قابلیت شارژ سریع دارد یا ندارد
✅برند ، شرکت گارانتی کننده و مدت زمان گارانتی

https://rayatel.com/powerbank